תחומי התמחות

 

לקוחותי הותיקים כבר יודעים שהם מצלצלים אלי ברגע שהם מזהים שנקלעו לבעיה.  

עניין זה מונע הסתבכות בהמשך הדרך כגון קושי באיסוף ראיות בחלוף הזמן. 

אני מטפל בתביעות נזיקין הן של גוף והן של רכוש.

נדרשת והכרות מעמיקה עם  מכלול התחיקה והפסיקה .יש צורך בטיפול מקצועי מותאם אישית .

לתביעות לביטוח לאומי יש לעיתים קשרי גומלין לתביעות נוספות (כנגד חברות ביטוח למשל). במקרה זה יש חשיבות לבחירת דרך הפעולה יש השפעה מכרעת על גובה הפיצויים שתקבל.

תביעות נזיקין וביטוח

ביטוח לאומי

תביעות נזקי גוף

 

דוקא בעידן שבו ניתן ל"הוריד" הסכמים שונים מהאינטרנט, אני ממליץ לערוך הסכמים אצל עורך דין. לעיתים הכסף שתשלמו על הסכם אצל עורך דין ימנע מכם נזק כספי גדול בהרבה בעתיד.  יש לנסח חוזה שיתאים בדיוק לכל הצרכים שלכם וכן  בליווי ויעוץ,  אם תתעורר בעיה כלשהי במהלך תקופת ההסכם. 

במקרה של חוזה קנייה או מכר של דירה יש לערוך, בין היתר,  בדיקות מקדמיות  בקשר עם רישום הזכויות  וברשות המקומית  ובכלל זה עיון בתיק הבנין הרלוונטי . כמוכן קיימים עניני מיסוי שונים , המשתנים בתחיקה והמחייבים לעיתים  שיקול ותכנון מוקדם של אופן הפעולה . יש לבדוק  מראש את כל הדברים האלה, טרם החתימה על החוזה מה שימנע עוגמת נפש בהמשך התהליך.

הסכמי מכר ושכירות

 

לא לכל אחד מתאים, רצוי או נכון,  לעשות צוואה מראש, יש לבדוק כל מקרה לגופו.  יש כלים לתכנן הירושה, בשים לב לאופי הנכסים הקיימים. לעיתים ניתן לתת הוראות בחיים אשר ימנעו צורך (בהקשר לנכסים מסוימים) להמתין למתן צו ירושה, והללו יהיו נגישים יחסית אחרי הפטירה ללא המתנה לצווים שיפוטיים.  

לאחר המוות - יש חשיבות לתכנון חלוקת הירושה בין היורשים בטרם צו ירושה או בהסכם חלוקה בין היורשים, ויתור על זכויות עיזבון, וכיוצא בזה.  יש לבחון  ולקחת בחשבון את כל ההיבטים החוקיים הנוגעים לדיני צוואה ועזבון ואת כל ההשלכות הנובעות מכך.

צוואות, ירושות, עזבונות

כשרות משפטית

הסכמי חלוקה בין יורשים

 

זכויות הפרט

דיני עבודה ופנסיה

זכויות הפרט

דיני עבודה ופנסיה

בג"ץ

בג"ץ

במקומות עבודה רבים ישנם הסכמי עבודה קיבוציים/אישיים יחודיים למקום כתוספת לדיני העבודה המוסדרים בחוק. לא תמיד העובד מכיר את כל פרטי החוזים. יש לבדוק  את מכלול ההסכמים על מנת שתוכל למצות את כל זכויותך. 

זכויות הפרט - כאשר זכויות היסוד שלך נפגעו יש פתרון.

בין זכויות היסוד הן: הזכות לחיים ולבטחון (ושלמות הגוף), הזכות לכבוד, הזכות לחירות, הזכות לשיוויון, הזכות לחופש התנועה, הזכות לקניין, הזכות להליך הוגן

בג"צ - בית דין גבוה לצדק דן בעתירות המוגשות נגד רשויות המדינה ונגד גופים אחרים הממלאים תפקידים ציבוריים במדינה. בסמכותו של בג"ץ לדון בכל עניין אשר הוא רואה צורך לתת בו סעד למען הצדק. ואשר אין לו מענה בערכאות השיפוטיות הרגילות. לעיתים ההכרעה היא בהסתמך על איזון בין אינטרסים וזכויות מתנגשים. חלק מנושאים שהיו בעבר בסמכויות בג"צ הועברו לסמכות בתי המשפט  המחוזיים בשבתם כבתי משפט המנהליים.

דיני עבודה ופנסיה

זכויות הפרט

בג"ץ