הידעתם? טיפים חוקיים!

 

האמור לעיל איננו מהווה יעוץ משפטי. בכל מקרה קונקרטי אתם מוזמנים ליצור קשר עם משרדי.

 

>>  כדאי לדעת שאם יש לכם ביטוח מבנה שיש לו צד ג' הוא מכסה אתכם בכל מקום בו גרמתם נזק לצד שלישי כלשהו גם אם המקרה קרה מחוץ

לדירה (בפארק לדוגמא). עניין זה כדאי לקחת בחשבון כאשר לוקחים משכנתא. אנשים הלוקחים משכנתאות מחויבים בביטוח המבנה אותו רכשו. הביטוח שרוכשים דרך הבנק הינו בדרך כלל , ביטוח מבנה בלבד (ללא צד ג') ולפיכך הוא זול יותר מביטוחים שיוצעו לכם במקומות אחרים. זאת מכיוון  שלאותם ביטוחים ניתן להוסיף גם ביטוח צד ג'. לעיתים כדאי להעדיף את הביטוח היקר יותר, כי ביטוח זה מכסה אתכם בכל מקרה שבו גרמתם נזק לצד שלישי. 

 

>>  לפני שעושים ביטוח חיים הנדרש כאשר לוקחים משכנתא כדאי לבדוק:
האם קיים כיסוי ביטוחי במקום אחר. אולי ניתן להשתמש בביטוח זה כביטוח משכנתא. דבר זה יכול לחסוך מאות שקלים בחודש. יתרון נוסף, שחשוב במיוחד לאנשים שאינם בריאים שעלולים להידרש לתשלומי ביטוח גבוהים או שהבנק מסרב לתת להם משכנתא.
החיסרון אותו יש לקחת בחשבון הוא שבמידה והמשכנתא היא לצורך רכישת דירת מגורים השימוש בכיסוי ביטוחי ממקור קודם יגרום לכך שבעת אסון לא יהיה לכם כסף בביטוח אותו שעיבדתם לצורך המשכנתא כיוון שהוא ילך לטובת סילוק המשכנתא.

 

>> הידעת שתביעה שלך נגד הביטוח (שלך) מתיישנת תוך שלוש שנים? אחד החריגים הנפוצים זאת תביעה של קטין שמתיישנת החל מגיל 18. לפיכך יש לשים לב לכך שחייבים להגיש תביעה לבית המשפט תוך פרק הזמן של שלוש שנים מיום האירוע.

 

>> אם ברצונך לתבוע על פי הזכויות החוקיות (ולא על פי חוזה עם הביטוח) תוכל לעשות זאת, בכפוף לחריגים,  עד שבע שנים מיום האירוע. לדוגמא: תביעה נגד איש מקצוע, תביעת רשלנות וכדומה.

 

>> תביעה על פי פוליסת תאונות אישיות בגין מוות -   בדרך כלל חברת הביטוח משלמת את סכום הפוליסה ואין צורך לשלם שכר טרחת עורך דין ומומלץ להקדים פניה עצמאית.

 

>> אני ממליץ לעשות ביטוח תאונות אישיות במיוחד אם אתם שייכים לקולקטיב מסוים. ביטוח קולקטיבי הוא בעלות נמוכה בדרך כלל ומאפשר פיצוי מהיר יחסית , לעיתים ללא צורך בהליכים משפטיים ממושכים. יש לשים לב לגובה הכיסוי הביטוחי. וכדאי שהוא יהיה גבוה ככל האפשר.

 

>>  מומלץ להודיע לחברת הביטוח עוד במהלך תקופת הפוליסה על מוטבים למקרה של מוות חס וחלילה. זאת כדי לקצר את זמן הטיפול בתביעה ולמנוע צורך להמתין לצו ירושה או צו קיום צוואה. הדבר יכול גם לשמש ככלי לתכנון העיזבון.

 

>>  לא כולם יודעים שכל תלמידי ישראל מבוטחים בביטוח תאונות אישיות 24/7 ללא קשר לכיסוי ביטוחי אחר. לפיכך בכל אירוע תאונתי שקורה לתלמיד גם מחוץ לשעות הלימודים ומחוץ למסגרת בית ספרית הוא מבוטח. סכום הביטוח אינו גבוה אבל יש לו משמעות בעיקר כאשר נגרמת לתלמיד נכות צמיתה או אשפוז ממושך. ביטוח זה לא מכסה תאונות דרכים, פעולות איבה וחריגים נוספים. מומלץ להתייעץ עם עורך דין.

 

>> במידה וילדכם נפגע בבית הספר ויש לו אישור מבית הספר לא תדרשו לשלם בחדר המיון. וכן לא יידרש כל תשלום כספי לאורך כל משך הטיפול בפגיעה. 

 

>>  ביטוח נסיעה של חברות כרטיסי אשראי –  יש לבחון היטב  אם כדאי להרחיב את גבולות הביטוח ולשלם עוד כסף. 

 

>>  בביטוח נסיעה לחו"ל גם של  באמצעות כרטיסי האשראי יש לבדוק  מרכיבי הכיסוי  בדר"כ כיסוי הוצאות רפואיות וביטוח מטען ולא רק נכות.