דין ודברים

בלוג סיפורי חיים. במהלך שנות עבודתי הרבות כעורך דין, נחשפתי לסיפורי חיים של אנשים שהמציאות בהם עולה על כל דמיון. התחום הרחב של העולם המשפטי מפגיש אותי עם אנשים רבים וסיפורים מרגשים שמלווים אותי  לאורך שנים ארוכות. בבלוג אשתף אתכם במיוחדים שבהם. כל דמיון בין הסיפורים למציאות איננו מקרי כלל אולם הסיפורים כפופים למגבלות הזיכרון האנושי. רוח הדברים נשמרת בכל הסיפורים.

January 19, 2018

אמרו לנו כי בשלטון דמוקרטי יש הפרדה בין הרשויות. יש רשות מחוקקת, יש רשות  שופטת ויש רשות מבצעת. לפעמים נדמה לי כי הרשות השופטת משרתת  רשויות אחרות לפחות באופן ההתנהלות.

לטעמי, השלטון "טוחן" את האזרח הלא ממוסד עד דק. "אזרח לא ממוסד" הוא מי שלא חי ויונק מעטיני השלטון...

May 19, 2017

                                                        תמונה: pixabay

בחלוף שנים רבות  בהן אני מופיע בבתי המשפט השונים על כל דרגו...

January 17, 2017

פנה אלי פ'. הוא שוהה בארץ כתייר בעל ויזת עבודה. רצה לעלות לארץ כעולה חדש. אביו יהודי (ממשפחה ניצולת שואה) ואימו גיורת. יליד צפון אמריקה אשר סיים לימודיו האקדמיים שם ועובד בהיי טק. זכאי להכרה  בו כעולה לפי חוק השבות.

שר הפנים אז, כבוד השר סילבן שלום סרב, טען כי לפ'...

November 27, 2016

פנה אלי מ'. אדם לא צעיר, בעל משפחה, ששיבה זרקה בשערו, הזקוק לרכב לפרנסתו. משלא קיבל  את חידוש רישיון הנהיגה (שפג תוקפו לאחר 10 שנים כמקובל), פנה למשרד הרישוי לברר מה קורה.

בבואו למשרד הרישוי נאמר לו שרישיונו לא חודש בגלל חוב בהוצאה לפועל שעליו להסדירו. מששב למשרד...

November 20, 2016

ראיתי בשבת האחרונה  את הסרט "סופת חול". דמעות. מחנק בגרוני. גם עתה. 

זה לא חיים בסרט זה סרט על החיים.

בחיי המקצועיים יצא לי לפגוש במגזר המוסלמי בישראל תופעה של  גברים שנשואים לשתי נשים. וכן בנשים שהן עצמן נשים "שניות". 

לצערי, על אף החוק האוסר על ביגמיה, מדינת י...

October 2, 2016

אבי עליו השלום רצה להתייעץ עם קורא בכוכבים לגבי גורלו. מכיוון שהיה איש מאמין הלך להתייעץ עם רבו וזה אסר עליו לעשות כן. הרב הסביר שמארג הכוכבים שעליו מתבססים האסטרולוגים הינו חלקי כיוון שהוא רק חלק מהיקום כולו שאותו איננו יכולים לראות ולפיכך התמונה שתתקבל היא תמונה חלקי...

September 16, 2016

סיפור עם סוף שמח

כעורך דין המלווה את לקוחותיו לאורך החיים אני שותף פעמים רבות הן לרגעים הקשים שבחייהם ולשמחתי גם לרגעים הטובים שבהם. רגע משמח באופן מיוחד חוויתי לפני שבוע כאשר זכיתי לעמוד מתחת לחופה של אורית ועמית בתור העד שחתם על הכתובה.

את אורית ועזרא הכרתי לפני כ-16 ש...

June 14, 2016

המקרה התרחש בתחנת יעוץ פסיכולוגי המיועדת לבני נוער עד גיל 18. התחנה נתנה שרותי יעוץ לבני נוער במצבי מצוקה כגון קושי נפשי, בעיות שבינו לבינה וכדומה. בני הנוער לא נדרשו להזדהות וזאת כדי לעודד אותם להגיע לתחנה. ליעוץ אצל פסיכולוגית בתחנה הגיעו נערה ונער שהיה כבר מעל גיל 1...

May 11, 2016

סיפור שקרה לפני שנים רבות. מדובר בתאונת דרכים מחרידה שבה איבדה אישה שני ילדים שנשרפו למוות באוטו שבה נהגה האם. היא עצמה נפצעה.

המשפחה דתית. במהלך ימי השבעה בא לנחם את המשפחה רב ידוע מאוד. הוא הבטיח לאם כי בעוד תשעה חודשים מהיום ייוולדו לה תאומים. וכך היה. לימים הגישה הא...

April 21, 2016

יום אחד התייצבה במשרדי בחורה עולה חדשה. העולה באה עם אחיה וטענה שבמהלך בדיקות רפואיות שנערכו לה התברר שיש לה רק כליה אחת. הכליה נגנבה לטענתה בבית חולים שאינה זוכרת את שמו במהלך ניתוח אף אוזן וגרון. שלחתי אותה להגיש תלונה במשטרה ובינתיים אספתי בדקדקנות את כל החומר הרפוא...

Please reload

  סיפורי החיים שעולים בבתי המשפט יכולים לפגוש את כולנו ואז רצוי שתכירו את החוק

ותבואו מלווים באיש אמנוכם

לכל עצה או שאלה